fbpx

Zihin Haritaları

Tony Buzan tarafından geliştirilen Zihin Haritaları

Verimlilik Atölyesi için 1 Gün Zihin Haritalama programımıza katılabilir veya Tony Buzan Lisanslı Öğretim Görevlisi Mehmet Taşhanlıgil eğitimi ile Zihin Haritalama alanındaki 2 günlük kursumuza katılarak hayatınızı ve kariyerinizi değiştirebilirsiniz.

40 yılı aşkın tecrübesiyle, yaratıcı düşünme ve Zihin Haritalama eğitiminde dünyanın önde gelen uzmanı olan Tony Buzan’ın Türkiye’deki tek lisanslı eğitmeninden Zihin Haritalamayı öğrenin.

Dünya üzerindeki 250 milyondan fazla insanın kullandığı, Apple, Birleşmiş Milletler, Disney ve NASA gibi organizasyonlarda kullanılan son derece çok yönlü yaratıcı düşünme aracı olan zihin haritaları eğitimi sizlere farklı bakış açıları kazandıracak.

1 günlük atölyelerimizde yaratıcı ve yenilikçi düşünceye giriş yapın veya Zihin Haritalaması’nda tam Tony Buzan Lisanslı Eğitmeni olan Mehmet Taşhanlıgil’den 2 günlük kursumuza katılın.

Üretkenlik için Zihin Haritalama atölyesi: 1 günlük workshop içerir, Zihin Haritalama’nın kökenleri hakkında bir anlayış kazanır ve Zihin Haritalama özelliğini günlük hayatınıza ve işinize uygulamak için gereken temel becerileri elde edersiniz.

Zihin Haritalama Sürecinde Tony Buzan Lisanslı Öğretim Görevlisinden Eğitici Eğitimi: Tony Buzan’ın kendisi tarafından düzenli olarak yönlendirilen bu 2 günlük ileri düzey eğitimde, Zihin Haritalama sürecinin kökenlerini anlayacak, çalışma prensibinin arkasındaki bilimsel konuları kapsayan tekniği ve bunu kullanarak etkili bir şekilde nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Tony Buzan Lisanslı Eğitici Eğitimi kursu, ThinkBuzan kapsamında sertifikalanabileceğiniz Zihin Haritalama kurslarını sunma ve öğretmeye yetkili eğitici olmanızı ve detaylı öğrenmenizi ve başkalarına öğretebilmenizi sağlayacaktır.

Zihin Haritaları Eğitimi

Amaç

Toplantı sırasında not alma, Proje yönetimi, Planlama, Yaratıcı düşünce ve Problem çözme konularında çok amaçlı düşünmeyi ve yaratıcı fikirlere ulaşmayı sağlar.

İçerik

Akıl Haritası, beynin tüm potansiyelini açığa çıkarmayı sağlayan güçlü bir grafik tekniğidir.

Beynin korteksindeki tüm alanları- sözcükler, görüntüler, sayılar, mantık, ritim, renk ve uzamsal farkındalık- tek bir yöntemle güçlü bir biçimde devreye sokar.

Bu sayede size, beyninizin sonsuz derinliklerinde özgürce dolaşma fırsatı sunar.

Zihin Haritalarını kendinizden emin bir şekilde kullanarak düşünme ve planlama ile ilgili tüm aktivitelerinizin daha akılcı ve hızlı hale gelmesini sağlar.

Neler Kazanılır?

Eğitim sonunda, katılımcılar,

  • Hem özel hem de profesyonel yaşamınızda zaman yönetimini geliştirerek haftada %20 zaman kazanacaksınız.
  • İletişim kurma, problem çözme, yaratıcılık ve bilgi alma yöntemlerinizi geliştireceksiniz.
  • Zihin Haritaları ile ‘Öğrenmeyi Öğrenme’nin tadına varacaksınız.
  • Daha yaratıcı, stratejik ve analitik düşünmeye başlayacaksınız.
  • Tek başınıza veya takım olarak daha yaratıcı çalışmalar yapabilecek ve daha yenilikçi fikirler üreteceksiniz.
  • Büyük resmi görmeyi gerektiren fikir ve kavramları hızlı ve kolay bir şekilde anlatabileceksiniz.
  • Zihin Haritalarının kişisel ve profesyonel uygulamalarını öğreneceksiniz.