fbpx

Hızlı Okuma Yazılımı

Speedymemo, okuma becerilerini geliştirmek için tasarlanmış yenilikçi bir bilgisayar programıdır.
Speedymemo, okuma becerilerini ve görsel alanı genişletmek adına sürekli geliştirilmiş egzersizleri içerir. Ek olarak, her oturumun başında okuma testleri yapılır ve son olarak her egzersiz veya test türünün sonuçları kaydedilir. Böylece her kullanıcı ilerlemesini izleyebilir.

Çeşitli okuma modülleri her eğitim oturumunda okuma hızında etkileyici hız kazandıracaktır. Aynı zamanda kullanıcıya yeni okuma alışkanlığı geliştirmelerinde yardımcı olacaktır. Kullanıcı aynı zamanda verimli okuma ilkelerini aklına kazıyacak ve kitap okurken uygulanacak alıştırmaları öğrenecektir. Bu türden bir okuma desteğinin sağlanması adına en etkili yöntem bir bilgisayar programıdır.

Eğitim programı bütün kelimeleri okumaya yani bütünsel okuma üzerine yoğunlaşmaktadır. Kayma gibi kısmi okuma teknikleri, kelimelerin hızlı algılanmasını ve kısa pasajların hızlı okunmasını gerektirir. Entegre okuma, bu sayede tüm hızlı okuma tekniklerinin temelini oluşturur.
Uygularken teoriyi öğrenme
Speedymemo hızlı okuma yazılımı ile alıştırmalar pratik odaklıdır. Superhizliokuma.com tarafından geliştirilen bu benzersiz yöntemin temelini oluşturan metinler okuma alıştırmaları olarak kullanılır. Okurlarına okurken beyni ve gözleri ile neler olduğunu açıklarken büyüleyici bir deneyim sunar. Bu metinler, göz hareketleri, görme ve okuma süreciyle ilişkili dil mekanizmalarını  basit bir şekilde açıklar.

Verimlilik
Hızlı okuma konusunda yaygın olarak bilinen bir şaka vardır: “Savaş ve Barışı hızlı okuma ile on dakikada bitirdim… Rusya hakkındaydı.” Bu oldukça komik. Bununla birlikte, tüm okuma testleri, iyi okuyucuların yalnızca daha hızlı okumakla kalmayıp, aslında daha fazla okuduklarını ve daha yüksek bir anlama düzenine erişerek okuduğunu göstermektedir. Verimli bilgi yöneticileri oldukları için daha üretken ve daha iyi karar vericidirler.

Speedymemo’da içtenlikle, okuma verimliliğinin kendini geliştirmenin en üretken ve en kolay yolu olduğuna inanıyoruz. Yöneticiler, öğrenciler ve bilgi ile uğraşan herkes için paha biçilemez bir araçtır. Okumayı seven herkesi ele almayı amaçlamıştır. Bol okuma, geniş sözcük dağarcığı, iyi yazım, zengin ifade ve küresel bir kültürel düzey gibi becerileri geliştirmenin kilit noktasıdır.

Zevk için okuma, stres, aşırı iş ve depresyondan kendine özgü bir kaçış sağladığı için sağlık üzerinde olumlu bir etkisi bile olur.