fbpx

Hızlı Okuma Teknikleri İle Okuma Alışkanlığı

Kategoriler

Hızlı Okuma Teknikleri İle Okuma Alışkanlığı

    Hızlı okuma teknikleri hayatımızı nasıl etkiler? İşin içine hiç girmemiş birisi tarafından düşünüldüğünde, bir metin var ve bunu daha hızlı okuyorsun. Ama bu eğitimi alan ve egzersizleri yapan bir kişi ile konuşulduğunda:

“Hızlı okuma hayatımı değiştirdi.”

“Bu tekniklerle farklı bir okuma yöntemi geliştirmemi sağladı.”

“Hızlı okuma teknikleri sayesinde artık daha iyi anlayabiliyorum.”

hızlı okuma

     Aslına bakarsanız bilgi bu dünyadaki en önemli güç. Paradan da mevkiden de, her şeyden daha güçlü. Zaten para veya mevkiye sahip olanların çoğu sahip oldukları bilgiyi kullanarak bu noktalara gelebiliyorlar. Sınavlarda daha çok soruyu daha az sürede çözmeyi sağlıyor. Sınava hazırlık süreçlerinde de daha çok pratik yapmayı ve daha çok okuma yapmanızı sağlıyor. İşte Hızlı Okuma burada, okuyan öğrencinin, çalışan öğrencinin, fark oluşturmasında büyük rol oynuyor.   

   Geçtiğimiz yıllarda , haberlerde de gördüğümüz 10.000 kelime okuyan çocuklar, 30.000 kelime okuma teknikleri ile gerçeğinden farklı gösterilen hızlı okuma eğitimi tekrar ivme kazandı. Üstelik son sınav sitemine yönelik yapılan değişiklik öğrencilerin fark oluşturmasında hızlı okuma ihtiyacını arttırdı. Ales, Kpss, YKS’ de bu kadar fark oluşturan okuma metodolojisi iş yaşantısında nasıl fark oluşturuyor? İşte burada yine bilginin gücü ortaya çıkıyor…

Hızlı Okuma Teknikleri Nasıl Hayatı Değiştirebiliyor?

hızlı okuma teknikleri

  Peki hızlı okuma bu denli nasıl hayatı değiştirebiliyor? İlkokul birinci sınıfta öğrendiğimiz okuma metodu nasıl oluyorda böyle bir etki oluşturuyor? 

  Kurs grupları yada yazılımı kullanan öğrenciler dışında gördük ki , Genel müdür konumunda olan, kendi şirketinin üst düzey yöneticisi olan veya hakim, savcı pozisyonunda bir çok kişi bizlere birebir hızlı okuma eğitimi almak için başvuruyor. Burada teknoloji ne kadar güçlenirse güçlensin beynimize olan ihtiyacımız hiç azalmadı. Tam tersi her yıl bir önceki yılın 2 katına kadar yeni bilginin gün yüzüne çıktığı dünyamızda okumanın gücü ve etkisi daha da önemini arttırdı.

   İş yaşantısında, öğrenilen yeni metodlar, son trendler, yapılan son analizler ve rakip stratejileri araştırmalarında edinilen bilgiler, okunan kaynaklar bizim iş yaşantımızda da farklılığımızı ortaya koymamızı hatta karlılığımızı artırmamızı sağlıyor.